Lyžování na ledovcích

lyžování v Rakousku, dovolená v Rakousku, lyžování Rakousko, dovolená Rakousko

Nabízí se nám možnost lyžování v Rakousku 12 měsíců v roce. Je to díky ledovcům, které se v Rakousku nacházejí. Rakušanům se povedlo propojit několik sousedících údolí systémem tzv. houpačky, čímž získali rozsáhlé regiony, kde platí pro všechny lanovky a vleky jediný skipas. Člověku na dovolené v Rakousku se pak naskýtá široký výběr sjezdových i běžeckých tratí. Ledovce se tyčí ve Štýrsku, Salcbursku, Korutanech a Tyrolsku, kde se jich nachází nejvíce.

Lyžování na ledovcích - aktuální nabídka ubytování.

 

Mölltalský ledovec (výška 2 100 – 3 122 m n. mořem)

Jediným korutanským ledovcovým areálem je Mölltalský ledovec. V roce 1997 byl zpřístupněn podzemní dráhou - Gletscherexpresem. Expres projíždí nejdelším podzemním tunelem na světě, který je dlouhý 4 718 m.  Mölltalský ledovec má podstatnou výhodu proti ostatním rakouským ledovcům. Jde o umístění ledovce, který má polohu na Jižní straně alpského hřebene a díky tomu stoupá pravděpodobnost lepšího počasí než na straně severní. Ledovec je díky tomu ideální hlavně pro jarní lyžování, kdy jsou svahy zalité sluncem.

 

Kitzsteinhorn (výška 1 978 – 3 029 m n. mořem)

Areál celoročního lyžování Kaprun na ledovci Kitzsteinhorn se nachází v Salcbursku. Lyžařská sezóna na ledovci Kitzsteinhorn nikdy nekončí, protože ledovec je v provozu po celý rok. Zde najdou lyžaři sjezdovky všech stupňů náročnosti, od mírných svahů až po vybrané náročné sjezdovky. K použití je 130 km upravených sjezdovek, 200 km běžeckých tratí a 83 kvalitních horských tras. Kitzsteinhorn je nejvyšší horou, na které se lyžuje, a zároveň je nejvyšší vyhlídkou na okolní třítisícovky.

 

Dachsteinské ledovce (výška 640 – 2 996 m n. mořem)

Téměř celoročně si můžete zalyžovat ve Štýrsku na Dachsteinských ledovcích. V oblasti Dachsteinu je 8 ledovců: Schladmingský ledovec, Hallstattský ledovec, Velký Gosauský ledovec, Malý Gosauský ledovec, Edelgriesský ledovec, Schneeloch, Severní Torstein a Jižní Torstein. Ledovce propojuje 86 vleků a lanovek. Lyžování a běžkování na ledovci Dachstein je ideální jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. K nejkrásnějším vyhlídkám ve Východních Alpách patří horní stanice Hunerkogel s moderní samoobslužnou panoramatickou restaurací.

 

Pitztal (výška 1 680 – 3 440 m n. mořem)

Na Pitztalském ledovci najdete nejvýše položenou lanovou dráhu v Rakousku. Visutou lanovkou je možné vyjet až do výšky 3 440 metrů, odkud se vám naskytne pohled na několik desítek třítisícových vrcholů a také nevyšší horu Tyrolska – Wildspitze (3774 m). Je zde i nejvýše položená vyhlídková terasa. Mezi běžnými středisky je zde i lyžařská oblast pro rodiny s dětmi i snowboardisty - Rifflesee.

 

Rettenbach a Tiefenbach (výška 1 350 – 3 340 m n. mořem)

Ledovce Rettenbach a Tiefenbach jsou propojeny lyžařským tunelem. Nachází se v Ötztálské oblasti, kde najdete 300 km značených turistických cest a na své si přijdou i milovníci horských sportů, jako je horolezectví, paragliding a další. Zároveň je největší lyžařskou oblastí východních Alp. Lyžařské areály se rozprostírají až do výšky 3 250m nad mořem. Využívané v létě i v zimě je středisko Sölden, které nabízí 140 km sjezdových tratí. Nejdelší sjezd je dlouhý 10 km. Sölden se chlubí zatím nejnovější lanovkou – supermoderní dráhou Gaisachkogl.

 

Stubai (výška 1 000 – 3 210 m n. mořem)

Tento ledovec se nachází 10 km od Innsbrucku. Lanovkou se můžete dostat až na jeho vrchol ve výšce 3 165 metrů nad mořem. Stubai má rozlohu 12 km čtverečních a je největší lyžařskou oblastí v Rakousku. Najdete zde běžeckou trasu dlouhou 4,5 km a 110 km sjezdovek s různými stupni náročnosti – od začátečníky až po mistry. Dále zde najdete závodní sjezdovky, snowpark a věž na lezení v ledu. Stubai byl v příručce ADAC SkiGuide pro rok 2011 vyznamenán jako „nejlepší alpská lyžařská oblast pro rodiny s dětmi“.

 

Hintertux (výška 1 500 – 3 250 m n. mořem)

Na ledovci Hintertux v nadmořské výšce 2 600 – 3 200 m n. m. najdete střediska celoroční zábavy. Na zillertalském ledovci se totiž nezavírá ani o letních prázdninách. Užijí si zde milovníci lyží i snowboardu, ledovcových túr, horské turistiky a mnoha dalšího. V oblasti hintertuxského ledovce najdete až 230 km sjezdovek, z nichž nejdelší sjezdovka Gletscherrunde měří 12 km. Ledovec Hintertux se může pochlubit novou 10timístnou lanovkou Gefrorene Wand, která má přepravní kapacitu 2 800 osob za hodinu.

 

Kaunertal (výška 1 273 – 3 108 m n. mořem)

lyžování Rakousko, lyžování v Rakousku

Z pohledu návštěvnosti je Kaunertalský ledovec jeden z nejmladších. Snad nejhezčí vysokohorská silnice v Alpách vás přivede do střediska, kde se rozkládá 32 km sjezdovek. Sedačkové lanovky a lyžařské vleky vedou až do výšky 3 200 m nad mořem, kde na návštěvníky čekají skvělé sněhové podmínky, upravené sjezdovky a pro příznivce snowboardů stálá U rampa a snowpark.

 
 Aktuálně máme pro Vás TIP : Letní Dovolená Rakousko 2016