Lyžování v Horním Rakousku (Oberösterreich)

lyžování v Rakousku, dovolená v Rakousku, lyžování Rakousko, dovolená Rakousko

Spolková země Horní Rakousko se rozkládá v severní části Rakouska. Je známá hlavně velkou ledovou jeskyní v Dachsteinu, která patří mezi nejrozsáhlejší jeskyně v Evropě. Jeskyně obsahuje několik částí, např. Dóm krále Artuše, Ledový palác, nebo Ledovou kapličku.

Více informací o Horním Rakousku

 

Dachstein - West

Svým největším lyžařským střediskem nás láká k lyžování Horní Rakousko. Přímo ve středu Rakouska je umístěná oblast Dachstein - West (západ). Tato lyžařská oblast se nachází u městečka Gosau a nachází se nedaleko Russbachu, a Annabergu. Lyžařská oblast Dachstein – West má velkou výhodu v dobré dostupnosti a krátké vzdálenosti z České republiky – je to cca 420 km z Prahy.

Houpačkou je areál propojen s regionem v St. Martinovi, Lungötzu, Abtenau, Dachsteinu – Krippensteinu a v Bad Ischlu – Kathrin. Se 45-ti vleky a lanovkami a rozsáhlou sítí dobře upravených sjezdovek, kterých je přes 160 km, je oblast Dachstein - západ největším lyžařským střediskem v Horním Rakousku.

Tato oblast se hodí k lyžování v Rakousku jak pro zdatné jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi. Najdete zde totiž sjezdy s různou náročností i cvičné vleky pro nejmenší děti. Atraktivitu střediska zaručují doplňkové služby - krytý bazén, posilovna, tenisová a squashová hala v Gosau. Skvělé místo pro dovolenou v Rakousku!

Dachstein - West (výška 760 - 1 600 m n. mořem)

Sjezdovky celkem164 km
lehké 12 km
střední 137 km
těžké 15 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 8
sedačky 12
vleky 25
Zobrazit mapu - Dachstein-West

Lyžování v Dachstein-West - aktuální nabídka ubytování.

Další tip : Solná komora Rakousko