Lyžování v Korutanech (Kärnten)

lyžování v Rakousku, dovolená v Rakousku, lyžování Rakousko, dovolená Rakousko

Nejjižnější spolkovou zemí Rakouska jsou Korutany. Je chráněna alpským hřbetem, který omezuje pronikání chladného vzduchu. Díky tomu Korutany nabízí jedinečnou kombinaci teplého klimatu a velehor s věčně zasněženými vrcholy.

Více informací o Korutanech

 

Mölltalský ledovec, Flattach

Oblíbenou lyžařskou oblastí je jediný korutanský ledovcový areál Flattach. Mölltalský ledovec byl roce 1997 zpřístupněn podzemní dráhou - Gletscherexpresem. Expres projíždí nejdelším podzemním tunelem na světě, který je dlouhý 4 718 m. Dostanete se tak k 50 km sjezdovek a k 9 lanovkám a vlekům.

Mölltalský ledovec má podstatnou výhodu proti ostatním rakouským ledovcům. Jde o umístění ledovce, který má polohu na Jižní straně alpského hřebene a díky tomu stoupá pravděpodobnost lepšího počasí než na straně severní. Ledovec jí díky tomu ideální hlavně pro jarní lyžování v Rakousku, kdy jsou svahy zalité sluncem. Snowboardisté tu najdou funark s 80 m dlouhou U-rampou a dalšími překážkami.

Mölltalský ledovec, Flattach (výška 2 100 – 3 122 m n. mořem)

Sjezdovky celkem71 km
lehké 24 km
střední 26 km
těžké 21 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 1
sedačky 5
vleky 2
Zobrazit mapu - Ledovec Mölltal

Lyžování ve Flattachu - aktuální nabídka ubytování.

 

Nassfeld

Na hranicích s Itálií se nachází Nassfeld, největší a nejmodernější lyžařská oblast v Jižních Alpách. Ve výšce 610 – 2020 metrů nad mořem si můžete užít nejvyšší počet slunečných dnů. Středisko Nassfeld nabízí mnoho zábavy pro každého, čímž láká k dovolené v Rakousku. Na lyžaře čeká 30 nejmodernějších lanovek a vleků a 110 km sjezdovek, přičemž ta nejdelší má 7,6 km.

Pro snowboardisty je zde připraven funpark s mnoha překážkami. Dále můžete vyzkoušet sáňkařské dráhy, z nichž některé jsou osvětlené pro noční sáňkování. Na nedalekém jezeře Pressenger See vzniká po jeho zamrznutí obrovské kluziště pro bruslaře.

Nassfeld (výška 610 - 2 020 m n. mořem)

Sjezdovky celkem110 km
lehké 30 km
střední 69 km
těžké 11 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 4
sedačky 8
vleky 17
Zobrazit mapu - Nassfeld

Lyžování v Nassfeldu - aktuální nabídka ubytování.