Lyžování v Salcbursku (Salzburg – Bundesland)

lyžování v Rakousku, dovolená v Rakousku, lyžování Rakousko, dovolená Rakousko

Jednou z devíti spolkových zemí Rakouska je Salcbursko. Je to země plná nezničené přírody, bohaté historie a kulturních tradic. Najdete zde mnohé středověké hrady, které jsou vystavěny skoro na každém větším kopci.

Více informací o Salcbursku

 

Leogang

Malebné horské městečko Leogang je součástí známého „lyžařského cirkusu" Saalbach-Hinterglemm-Leogang. Střediska jsou propojeny jedním společným skipasem a celkem 55 lanovkami a vleky. Nejznámější kabinová lanovka je na Schattenberg, která je největší v Rakousku. Středisko potěší snad každého nočním lyžováním, speciálními tratěmi s boulemi, upravenými carvingovými areály, funpark pro snowboardisty a v neposlední řadě přírodní sáňkařské dráhy. To je spousta zábavy na dovolené v Rakousku.

Leogang (výška 850 - 2 096 m n. mořem)

Sjezdovky celkem200 km
lehké 90 km
střední 95 km
těžké 15 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 9
sedačky 16
vleky 20
Zobrazit mapu - Leogang

Lyžování v Leogangu - aktuální nabídka ubytování.

 

Ski Amadé - Flachau, Radstadt, Filzmoos

Ski Amadé je pro Čechy jedno z nejbližších velkých středisek pro dovolenou v Rakousku. Amadé představuje propojení 9 lyžařských oblastí pěti lyžařskými houpačkami: Flachau - Wagrain - Alpendorf; Zauchensee - Flachauwinkl - Kleinarl; Filzmoos - Neuberg. Místní střediska nabízejí velkou rozmanitost. Nejvyšším vrcholem Amadé je hora Kreuzkogel měřící 2 686 metrů nad mořem. Amadé je středisko pro aktivní, kde kromě nočního sáňkování a lyžování čeká snowtubing, aquapark a jedny z nejznámějších rakouských termálních lázní v Gasteinu.

Ski Amadé (výška 750 - 2 150 m n. mořem)

Sjezdovky celkem350 km
lehké 113 km
střední 199 km
těžké 38 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 12
sedačky 34
vleky 38
Zobrazit mapu - Flachau

Lyžování ve Ski Amadé - aktuální nabídka ubytování.

 

Lungau

Lyžařská oblast Lungau se nachází v nejjižnějším cípu Salcburska. Tři místní nejvýznamnější lyžařská střediska Katschberg-Aineck, Grosseck-Speiereck, Fanningberg společně s rodinnou oblastí Schönfeld-Innerkremser tvoří celkem 190 km sjezdových tratí. Většina sjezdových tratí je zajištěna i sněžnými děly. Lyžařské terény jsou vhodné jak na dovolenou v Rakousku pro rodiny s dětmi, tak i pro velmi náročné lyžaře. Také zde přijdou na své milovníci běžeckého lyžovánív Rakousku, pro které je připraveno až 150 km upravených stop různých obtížností.

Lungau (výška 1 050 - 2 411 m n. mořem)

Sjezdovky celkem160 km
lehké 69 km
střední 61 km
těžké 30 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 1
sedačky 12
vleky 21
Zobrazit mapu - Lungau

Lyžování v Lungau - aktuální nabídka ubytování.

 

Abtenau

Přímo ve středu Rakouska je oblast Dachstein- západ, kde se nachází příjemné městečko Abtenau. Nabízí ideální podmínky pro všechny milovníky zimního sportu. Najdete zde vše připravené k lyžování v Rakousku: rozsáhlou síť širokých a upravených sjezdovek, kombinované vleky i běžecké tratě. Široké a kvalitně upravené sjezdovky s různými stupni obtížnosti.

Abtenau (výška 712 - 1 200 m n. mořem)

Sjezdovky celkem10 km
lehké 6 km
střední 3 km
těžké 1 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 1
sedačky 1
vleky 5
Zobrazit mapu - Abtenau

Lyžování v Abtenau - aktuální nabídka ubytování.

 

Kaprun - Zell am See

Ve městečku Kaprun se tyčí ledovec Kitzsteinhorn, který byl prvním ledovcovým lyžařským areálem v Rakousku. Díky celoroční sněhové pokrývce nabízí spoustu možností zábavy, mimo jiné lyžování na upravených tratích, lyžařskou školu se cvičnou loukou, náročnou sjezdovku s boulemi nebo měřičem rychlosti i vybavený snowpark. Pro celou oblast Zell am See - Kaprun platí jeden společný skipas. V Alpicentru, ve výšce 2 450 m n. m., naleznete vše potřebné pro celodenní pobyt v tomto středisku – restaurace, obchody, sociální zařízení i úschovnu.

Kaprun - Zell am See (výška 757 - 3 029 m n. mořem)

Sjezdovky celkem130 km
lehké 56 km
střední 49 km
těžké 25 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 12
sedačky 15
vleky 29
Zobrazit mapu - Kaprun

Lyžování v Kaprunu - aktuální nabídka ubytování.

 

Kitzbühel, Mittersill

Oblast Kitzbühelských Alp nabízí 145 km lyžařských tratí s 53 lanovkami a vleky, které vznikly propojením středisek Kitzbühel, Kirchberg, Aschau, Aurach a Pass Thurn. Lyžaři zde najdou tratě všech obtížností – od jednoduchých až po ty nejtěžší, jakou je například 6,8 km dlouhá závodní trať Streif na Hahnenkammu, kde se každý rok jezdí světový pohár. V regionu je také široká síť běžeckých tratí (přes 200 km). Město Mittersill leží na hranici Salcburska a Tyrolska, poblíž Zell am See. Je vyhledávaným střediskem zimní dovolené v Rakousku, protože v jeho okolí se nachází hned 7 lyžařských středisek.

Kitzbühel, Mittersill (výška 800 - 2 000 m n. mořem)

Sjezdovky celkem145 km
lehké 59 km
střední 66 km
těžké 20 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 9
sedačky 28
vleky 16
Zobrazit mapu - Kitzbühel

Lyžování v Kitzbühelu - aktuální nabídka ubytování.

 

Gasteinské údolí

Střediska nejvyšší evropské kvality nabízí v lázeňské oblasti Gastein. Čeká nás přes 200 km sjezdovek, ledovcové lezení, večerní sáňkařská dráha, stopy pro běžkaře i túry na sněžnicích. Běžkaři tu mohou využívat přes 90 km běžkařských stop. Střediska Bad Gastein, Bad Hofgasten, Dorfgastein a Sportgastein mají odlišný ráz. Špičkové lyžování je však jejich společnou doménou. Bad Gastein je světoznámé lázeňské městečko, kde se spojují termální prameny, horské klima a čistý vzduch. Nacházejí se tu i kamenné termální lázně. Historické středisko Bad Hofgastein leží na slunečném místě. Kolem centra vede pěší zóna s velikým lázeňským parkem. Dorfgastein má sympatický ráz vesnice. Po lyžování zde můžete navštívit solární koupel.

Gasteinské údolí (výška 835 - 2 686 m n. mořem)

Sjezdovky celkem201 km
lehké 60 km
střední 117 km
těžké 24 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 11
sedačky 18
vleky 15
Zobrazit mapu - Gastein

Lyžování v Gasteinském údolí - aktuální nabídka ubytování.

 

Lofer

Na rozhraní Salcburska, Tyrolska a Bavorska leží horské vesničky Lofer a St. Martin. Pro svou klidnou a přívětivou atmosféru jsou ideálním místem pro rodinnou dovolenou v Rakousku. Odpočinete si zde od aut a spěchu a budete si pouze užívat zasněženou krajinu. Hned za vesnicí Lofer se zvedají stráně směrem k masivu nejvyšší hory této oblasti Loferer Steinberge vysoké 2 513 metrů nad mořem. V areálu Loferer Alm je připraveno 46 km sjezdových tratí, z nichž nejdelší je 9 km.

Lofer (výška 639 - 1 747 m n. mořem)

Sjezdovky celkem46 km
lehké 21 km
střední 20 km
těžké 5 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 2
sedačky 2
vleky 9
Zobrazit mapu - Lofer

Lyžování v Loferu - aktuální nabídka ubytování.

 

Hochkönig

Uprostřed Salcburska se nachází region Hochkönig, kam patří městečka Maria Alm, Dienten a Mülhbach. Lyžaři mohou využít 150 km skvěle upravených sjezdovek, pro běžkaře je připraveno 40 km běžeckých tras, snowboardisti tu najdou 4 snowparky. Vyzkoušet si můžete metanou nebo jízdu na saních tažených koňmi, pro nelyžaře jsou osvětleny sáňkařeské dráhy.

Hochkönig (výška 860 - 1 920 m n. mořem)

Sjezdovky celkem40 km
lehké 23 km
střední 15 km
těžké 2 km
Vleky a lanovkyPočet
kabiny 1
sedačky 1
vleky 9
Zobrazit mapu - Hochkonig

Lyžování v Hochkönigu - aktuální nabídka ubytování.