Salcbursko

lyžování v Rakousku, dovolená v Rakousku, lyžování Rakousko, dovolená Rakousko

Jednou z devíti spolkových zemí Rakouska je Salcbursko. Je to země plná nezničené přírody, bohaté historie a kulturních tradic. Najdete zde mnohé středověké hrady, které jsou vystavěny skoro na každém větším kopci.

Hlavním městem je Salzburg, který je čtvrté největší rakouské město. Leží řeceSalzach a je obklopený zalesněnými horami. Salzburg je městem, jehož historické centrum je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. V tomto městě se 27. ledna 1756 narodil Wolfgang Amadeus Mozart.

I do této země zasahuje tzv. Solná komora, která se rozprostírá také na území Horního Rakouska a Štýrska. Je to oblast, kde se dříve těžila sůl, a která je nyní vyhledávaným turistickým místem. Zde se nachází snad nejznámější a nejkrásnější jezero celého Rakouska – Wolfgangsee.

V Salcbursku jsou často vyhledávané i ledové jeskyně. K nejnavštěvovanějším patří Lamprechtsofenloch u Loferu a Eisriesenwelt u Werfenu, která je největší ledovou jeskyní na světě.

Nedaleko obce Krimml se nachází Krimmlské vodopády vysoké až 400 metrů. Zdejší středisko disponuje převážnou většinou středně náročných svahů a je spojeno s oblastí Gerlos.

Národní park Vysoké Taury se rozpíná také na území Salcburska a je oblastí ledovců, třítisícových vrcholů a horských jezer. Mezi místa, která rozhodně stojí za návštěvu, patří i soutěska Lichtensteinklamm, která je jednou z nejdivočejších soutěsek v Alpách a je dostupná pouze žebříky a tunely.