Štýrsko

lyžování v Rakousku, dovolená v Rakousku, lyžování Rakousko, dovolená Rakousko

Štýrsko patří mezi nejnavštěvovanější země Rakouska a je druhou největší zemí. O této zemi se říká, že je zeleným srdcem Rakouska. Je to proto, že velkou plochu jejího území pokrývají lesy.

Hlavním městem je Graz, neboli Štýrský Hradec. Historické centrum Štýrského Hradce bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Hlavním symbolem města ležícího na řece Mur je Schlossberg – zámecký vrch s hodinovou věží a pevností, jejíž základy pocházejí již z 9. století.

Na severním břehu řeky Mur leží středověké městečko Murau, osada, kde se dochovaly zbytky opevnění se dvěma branami. Nachází se zde i středověká strážní věž, radnice a kostel ze 13. století.

I do této země zasahuje část Solné komory. V místě, kde se dříve těžila sůl, se nyní nachází malebná jezera Altausser See, Toplitz See a Grundlsee. Je to prostředí, kde lze ideálně kominovat lázeňské kúry a zimní sportovní aktivity.

Za navštívení rozhodně stojí Totes Gebirge, v překladu Mrtvé hory. Je to pohoří, které má podobu vyprahlé kamenné pouště, je tvořeno především vápencem.

Na území Štýrska se nachází věhlasný masiv Dachstein, kde se nachází několik ledovců. V tomto prostředí vzniklo několik významných lyžařských středisek. Hlavními středisky oblasti je Schladming, Rohrmoos a běžkařská oblast Ramsau.

Tato země je rájem i pro cyklisty, je totiž protkaná mnoha značenými cyklostezkami.