Tyrolsko

lyžování v Rakousku, dovolená v Rakousku, lyžování Rakousko, dovolená Rakousko

Nejhornatější zemí Rakouska je právě Tyrolsko. Můžeme zde navštívit mnohé horské soutěsky, krásná údolí, horské vesničky, potoky a říčky s mnohými vodopády a nespočet jeskyní.

Místní obyvatelé si nesmírně zakládají na svých tradicích a proto je pro tuto zemi tak typický zdejší folklór. Tradiční hudba a folklórní kroje na nás dýchnou svou atmosférou v letních měsících na zámku Ambras v hlavním městě Innsbrucku, kde se pravidelně koná festival staré hudby.

Hlavní město Innsbruck, které leží v údolí řeky Inn, je kulturním, společenským a zábavním centrem. Zde se také již dvakrát pořádaly zimní olympijské hry.

Přes celé území Tyrolska se táhne pohoří Východních Alp. V letních měsících je tedy Tyrolsko vyhledáváno především milovníky vysokohorské turistiky, extrémní cyklistiky a horolezectví, v zimě si sem jezdí užít sněhové radovánky stovky lyžařů a snowboardistů.

Mimo jiné mohou využít téměř věčného sněhu na ledovcích. Právě v Tyrolsku se tyčí největší počet ledovců z celého Rakouska (Kaunertalský ledovec, Pitztal, Sölden – Ötzalská aréna, Stubai, Hintertux).

Na hranici Východního Tyrolska a Korutan se nachází nejvyšší hora Rakouska – Grossglockner, který měří 3 797 m nad mořem.

V Ötzalských Alpách byl nalezen v roce 1991 pravěký muž. Podle vědců tento muž žil před více než 5000 lety. Protože zemřel ve výšce kolem 3000 m nad mořem, kde je věčný sníh, jeho tělo zmrzlo a uchovalo se ve vynikajícím stavu. Později byl muž pojmenován „Ötzi“, podle zdejších Alp.